Cosmas 20 Pack 616-128SN Satin Nickel Modern Cabinet Hardware Arch Handle Pull - 5" Inch (128mm) Hole Centers
★★★★★ 4.8 127 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by fairmacs.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • High Quality Satin Nickel Finish
  • Hole Centers/Drilling: 5" (128mm)
  • Overall Length: 5-7/16"
  • Width: 9/16" --- Projection 1"
  • Individually Polybagged with 1" Mounting Screws Included
UPC 783583342391
Color Satin Nickel
Shape Semicircle
Brand Name Cosmas
Metal Type Nickel
Style Name Handle Pull
Unit Count 20.0 Count
Handle Type Pull Handle
Item Weight 1.98 Kilograms
Finish Types Silver
Manufacturer Cosmas
Model Number 616-128SN - 20 Pack
Material Type Metal
Exterior Finish Nickel
Handle Material Metal
Additional Features Easy to Install
Included Components Screw
Customer Package Type Standard Packaging
Center To Center Spacing 5 Inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
127 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (110)
4 stars
2% (3)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (13)